ХВИЛИНКА РОЗДУМІВ: чому дітям буває нудно…
Чи задумувалися ви, що нудьга буває інколи корисною?
Наприклад, коли дитина молодшого віку захотіла якусь нову іграшку, чи варто за першим же покликом мчатися в магазин за цією річчю?
Часто батьки так і роблять, а потім розводять руками, мовляв, “день погрався і кинув…”
А в дитини це було мимовільним бажанням, яке не встигло перерости в мрію. А от якби дитина трішки помріяла про цю річ, уявила її в усіх деталях, то і радість від придбання нової іграшки була б довшою і глибшою.
Якщо, наприклад, ваша дитина відвідує безліч гуртків, але їй все одно нудно, то в такій ситуації іноді поскучати навіть корисно. Можливо, у неї формується бажання зайнятися чимось дійсно цікавим для неї, а згодом це може перерости в улюблене заняття.
Але ж батьки все одно мають знати, що ж запропонувати дітям, коли вони нудьгують.
Дайте дитині час на роздуми. Нехай вона прислухається до себе, до своїх думок. Спочатку це може бути складно, вона може зіштовхнутися із порожнечею всередині себе. Але це і корисно, адже такі моменти є важливим етапом особистісного розвитку. У дорослому житті нам частенько доводиться боротися з собою, тож цьому вчитися варто з дитинства. Скажіть дитині, нехай вона загляне у власну душу і сама знайде відповідь на питання :”Що мені зробити , щоб не було нудно?..”
Якщо дитина вештається без діла, нічим корисним для власного розвитку не займається, забезпечте їй додаткові заняття, які згодом перетворяться на справжні захоплення.
У сучасному світі цифрових технологій діти знаходять “ліки” від нудьги: планшети, телефони… Так, це найлегший спосіб , але він призводить до залежності… Дозволяючи дитині увесь час проводити з телефоном у руках, бажано обирати корисні варіанти, а саме–навчальні ігри. Зараз дуже багато додатків , які розвивають пам’ять, логіку, увагу, уяву, мислення… Для будь-якого віку можна знайти розвиваючу програму , гру чи фільм. Це розширить кругозір дитини і розвиватиме її розумові здібності.
Пам”ятайте, що є велика кількість добрих відеороликів, які вчать співпереживанню, взаємодопомозі, справедливості, прищеплюють моральні якості і духовні цінності.
Дітям, які люблять читати , також ніколи не буває нудно…